Sinüs Tümörü Nedir ?

Sinüs Tümörü Nedir ?

 Belirtileri Nelerdir ?
Tedavileri Nedir?

 

Sinüs tümörü, sinüslerin içindeki hücrelerin anormal büyümesi sonucu ortaya çıkan bir tür kanserdir. Sinüs tümörleri, çoğu zaman sinüslerdeki hücrelerden kaynaklanır ve bu hücrelerin anormal büyümesi sonucu meydana gelir.

 

Sinüs tümörü belirtileri, her ne kadar benzer olsa da, kişiden kişiye değişebilir. Bazıları arasında şunlar sayılabilir: burun tıkanıklığı, ağrılı burun akıntısı, baş ağrısı, göz ağrısı, yüz ve dişlerde ağrı, yüzde şişme, konuşma bozuklukları, burnun şeklinin değişmesi ve öksürük.

 

Tedaviler arasında şunlar sayılabilir: ameliyat, radyasyon tedavisi, kemoterapi veya kombine tedavi. Ameliyat genellikle, tümörün tümünün ya da bir kısmının çıkarılmasını içerir. Radyasyon tedavisi, patolojik hücreleri öldürmek için radyasyon gücü kullanılarak uygulanan bir tedavidir. Kemoterapi, kanserli hücrelerin öldürülmesini sağlamak için ilaçlarla uygulanan bir tedavidir. Kombine tedavi, bir kombinasyonu oluşturmak için radyasyon tedavisi ve kemoterapi kullanılarak uygulanan bir tedavidir.